Spoznajte trávne zmesi EUROGREEN

Naše trávne zmesi sú zostavené podľa individuálnych požiadaviek jednotlivých typov trávnikov. Kladieme dôraz na záťažovú funkčnosť pri športových trávnikoch alebo riešime najvhodnejší estetický vzhľad pri trávnikoch parkových, okrasných. Samotnú kvalitu trávnych zmesí určuje výber a percentuálne zastúpenie druhov a odrôd tráv.

Vyberáme parametrovo najvýkonnejšie partie jednotlivých druhov a odrôd tráv do našich zmesí. Tieto tvoríme na základe dlhoročných výsledkov vlastného trávnikárskeho výskumu v centrále. Trávne zmesi osív ponúkame vopred pripravené na urýchlenie ich klíčenia a ošetrené proti hubovým chorobám, ktoré ich napádajú v tejto fáze.

HEADSTART® je biologický prípravok, pomocou ktorého je osivo ošetrené špeciálnym výťažkom z morských rias, obsahujúcich enzýmy urýchľujúce geneticky podmienenú dobu klíčenia až o jeden týždeň.

Pred hubovými chorobami (Pythium a Rhizoctonia), ktoré napadajú predovšetkým klíčiace rastlinky sme vyvinuli ochranu pomocou prípravku ECOSED®TURF (predtým PRORADIX®TURF). Ide o ošetrenie baktériou Pseudomonas proradix už pri morení a následnom miešaní osiva.

Výsledkom ošetrenia našich osív je rezistencia rastlín proti hubovým chorobám, ich optimalizované vzchádzanie, hlbšie a hustejšie zakorenenie, aktivácia pôvodných živín, pôsobenie takejto podpory a ochrany po dobu plných 12 mesiacov. V prípade čistoty, klíčivosti a prímesí nežiaducich druhov prekračuje kvalita použitých odrôd osív predpísané hodnoty normy RSM .

Ktoré osivo je to najvhodnejšie pre váš trávnik?

Nákup semien trávnika je vecou dôvery. Predovšetkým, nekupujte lacné zmesi. Kvalitné trávne zmesi sa skladajú z mnohých jednotlivých zložiek – vyváženým zložením čistých semien, z ktorých má každé svoje vlastné charakteristiky, určené mnohými rokmi výskumu. Ich interakcia potom dáva spotrebiteľovi požadovaný trávnik s jeho špeciálnymi vlastnosťami. Takže tajomstvom je ten správny mix.

V centrále – v nemeckom Rosenheime sú na desiatkach ároch skúšobnej plochy vykonávané testy trávnikov pre naše výrobky EUROGREEN. U nás nájdete semená, ktoré boli zostavené na základe dlhoročných výsledkov týchto testov a skúseností. Ide o špičkové odrody, trávne zmesi s vysokou odolnosťou s nasledovným určením:

• Zmesi pre športové trávniky      • Zmesi pre záhradné a krajinné trávniky      • Špeciálne trávne zmesi      • Golfové trávne zmesi