Prečo používať rozmetadlá k aplikácii trávnikových hnojív?

Hlavným dôvodom pre použitie rozmetadla pri aplikácii hnojív je rovnomernosť a presnosť aplikácie. Pri takejto aplikácii trávnikového hnojiva nehrozí popálenie trávnika a trávnik rastie rovnomerne po celej svojej ploche. Rovnomerné rozmiestnenie granúl na povrchu trávnika je veľmi dôležité, aby každý kus trávnika dostal rovnaké množstvo živín a neobjavili sa v ňom nevyfarbené miesta. Na správnu aplikáciu hnojív je nevyhnutné požiť správne rozmetadlo a správny postup aplikácie.

Vyberte si to najvhodnejšie pre vás

Profesionálne rozmetadlo ROTARY 5 pre aplikáciu jemne aj hrubo granulovaných trávnikových a priemyselných hnojív a iných sypkých materiálov. Vhodné je pre stredné a veľké trávnaté plochy – športové trávniky, ihriská, parky a pod., – určené pre profesionálne nasadenie v službách údržby verejnej zelene a športovísk.
Jeho robustnosť, spracovanie, použité materiály a výkon v kombinácii s presným dávkovaním i jednoduchým použitím ocenia tiež majitelia veľkých záhrad pri rodinných domoch. Vysokú produktivitu práce (až 1.000 m² za 5 minút) a naozaj rovnomerná aplikácia robí z Rotary 5 špičkový výrobok na slovenskom trhu. Zásobník na hnojivo s objemom 38 l je vyrobený z pevného odolného plastu (GFK). Kovová konštrukcia rozmetadlá je ošetrená práškovým lakom. Presná stupnica umožňuje správne nastavenie a zabezpečuje aplikáciu trávnikového hnojiva podľa konkrétnej potreby trávnika. Rozhod hnojivá je zabezpečené
rotačným tanierom, ktorý je umiestnený pod zásobníkom na hnojivo. Hnojivo sa sype zo zásobníka na rotačný tanier, ktorý sa otáča pomocou hriadeľa z prevodovej skrine umiestnenej medzi kolesami.

Základné parametre:

  • Objem zásobníka: 38 l
  • Šírka záberu: 2,7 až 3,7 m
  • Hmotnosť: 14 kg
  • Aplikačný systém: rotačné tanier
  • Kolesá: pneumatiky so vzdušnicami    

E-SHOP

Menšie rozmetadlo SHINDAIWA ROTARY40 RS (predtým HS42) pre aplikáciu jemne aj hrubo granulovaných trávnikových a priemyselných hnojív a iných sypkých materiálov. Vhodné je pre menšie a stredné trávnaté plochy. Majitelia ocenia kvalitné materiály, z ktorých je rozmetadlo vyrobené, jeho jednoduchú obsluhu, presné dávkovanie a ľahký pohyb i po členitom teréne. Rozmetadlo využijú tiež správcovia menších športovísk a majitelia záhrad.
Zásobník na hnojivo s objemom 22 l je vyrobený z pevného odolného plastu (GFK). Kovová konštrukcia rozmetadla je ošetrená práškovým lakom. Presná stupnica umožňuje správne nastavenie a zabezpečuje aplikáciu trávnikového hnojiva podľa konkrétnej potreby trávnika. Rozhod hnojivá je zabezpečené rotačným tanierom, ktorý je umiestnený pod zásobníkom na hnojivo. Hnojivo sa sype zo zásobníka na rotačný tanier, ktorý sa otáča pomocou hriadeľa z prevodovej skrine umiestnenej medzi kolesami.

Základné parametre:

  • Objem zásobníka: 22 l
  • Šírka záberu: do 2,4 m
  • Hmotnosť: 7 kg
  • Aplikačný systém: rotačné tanier
  • Kolesá: pneumatiky so vzdušnicami

E-SHOP